Que no ens tanquin un P3!!

Famílies,

Com bé sabeu per el proper curs 2018-2019, el Departament d’Ensenyament ha pres la decisió de tancar un cop més un grup de P3 a la nostra escola, aturant la rotació prevista per al curs vinent i iniciada fa 3 anys. Això suposarà que la nostra escola acabarà esdevenint una escola d’una sola línia.

Des de l’AMPA, volem expressar el nostre descontentament i rebuig cap a aquesta decisió. Estem tristos i decebuts.  Pensem que és una falta de respecte cap a totes les famílies de l’escola, cap al professorat i cap a la resta de la comunitat educativa, per la seva implicació, il·lusió i pel seu compromís amb el projecte educatiu del centre.

El passat dimecres dia 21 de febrer ens vam trobar representants de l’AMPA, l’equip Directiu i famílies per parlar de la situació i buscar solucions i accions a fer a partir d’ara.

En aquesta trobada es va decidir el següent:

Full de ruta:

Carta de part de l’Ampa a SSTT de disgust amb el trencament de l’acord de rotació + signatures de famílies del granés

 • Des de l’AMPA es farà una carta a Serveis Territorials de disgust amb el trencament de l’acord de rotació  i signatures de famílies del Granés. Paral·lelament es parlarà amb la resta d’escoles per lluitar per una baixada de ràtios.
 • Recollida de signatures
 • Comunicats de premsa
 • Presentar una queixa al Síndic de Greuges i preguntar a l’Ajuntament si hi ha acta d’acord de rotació.
 •  Calendari:
 • Dilluns 26 l’escola fa comunicat a les famílies
 • Dimarts 27 l’ Ampa fa comunicat a les famílies
 • Al llarg del cap de setmana es faran les cartes per a signar les famílies
 • Es fa el document de recollida de signatures
 • La presidenta de l’AMPA es posarà en contacte amb les AMPA / AFA de les escoles, instituts i escoles bressol de Cardedeu per posar-nos d’acord en demanar entre tots i totes una baixada de ràtios a totes les escoles de Cardedeu.
 • Convidar a les famílies a la propera reunió d’AMPA del dijous 1 de març per pensar accions conjuntes

Així doncs, us enviem adjunta la carta que des de l’AMPA hem preparat per a enviar a servei territorial i us convidem a la recollida de signatures a partir d’avui per la tarda.

Trobareu els fulls de signatura a l’Aurora, al despatx de l’AMPA, a l’espai d’acollida i a les aules.

És important que tots i totes signem! Hem de ser una escola forta i ens hem de fer sentir!

Descarrega’t la carta AQUÍ!

Tots i totes sóm escola. Qualsevol aportació per part vostra serà benvinguda. Us esperem a la propera reunió d’AMPA el dijous 1 de març a les 21h o bé podeu escriure’ns un correu sempre que ho cregueu necessari.

Junts i juntes sóm més forts! ens hi va l’educació dels nostres fills i filles!!

CtmxLaZWAAAw70b