El conseller d’Ensenyament, Josep Bargalló, visita la nostra escola

Aquest dilluns 3 de febrer de 2020 el conseller d’Ensenyament Josep Bargalló ha visitat la nostra escola i l’Institut Pla Marcell, per la seva gran implicació i col.laboració en el desenvolupament del projecte d’innovació Atelier M, que concep cada espai com una oportunitat d’aprenentatge.

El conseller ha recorregut les instal·lacions de la nostra escola amb l’alcalde de Cardedeu, Enric Olivé, i la regidora d’Ensenyament, Dolors Sala, entre d’altres responsables de l’ajuntament, de la nostra escola, de l’institut Pla Marcell i de Serveis Territorials i el Departament d’Educació.

També s’ha reunit amb l’equip directiu, mestres i representants de l’AMPA, que han aprofitat per plantejar diverses reivindicacions al conseller relacionades amb el manteniment de les línies i millora de ràtios a Cardedeu i l’increment de mestres a la nostra escola per poder atendre millor els infants i poder desenvolupar de manera òptima el projecte Atelier M.